Samoizolacija učenika 2.a razreda

Poštovani roditelji 2.a razreda!
Danas popodne saznali smo da je jedan učenik 2.a razreda pozitivan na SARS-CoV-2.
S obzirom na to da je vaše dijete bilo izloženo infekciji virusom SARS-CoV-2 tijekom boravka u školi, šaljemo Vam ovu obavijesti.

S obzirom na to da su učenici bili za vrijeme nastave u zajedničkoj prostoriji sa zaraženom osobom (učenikom istog razreda), učenici trebaju biti u samoizolaciji. Zaraženi učenik razvio je simptome u srijedu 28. travnja 2021. (navečer). U samoizolaciju se stavljaju učenici istog razreda koji su na nastavi bili 26. i 27. travnja 2021. Prema evidenciji samo jedan učenik je izostao s nastave u ponedjeljak i utorak i za njega se ne izriče mjera samoizolacije. Također, mjera samoizolacije se ne izreče ni učenicima koji su preboljeli  virus SARS-CoV-2 tijekom zadnjih 6 mjeseci. Navedeni učenici slobodno mogu pohađati nastavu u školi, dok se ostali učenici zadržavaju u samoizolaciji.

Škola je stupila u kontakt s epidemiološkom službom i na njihovo traženje poslala sve potrebne podatke. Epidemiološka služba će provjeriti podatke i odrediti te upisati samoizolaciju učiteljima i učenicima, koji su bili u kontaktu s učenikom koji je pozitivan na virus SARS-CoV-2, a u tijekom zadnjih 6 mjeseci nisu preboljeli virus SARS-CoV-2.

Čekamo službenu obavijest, koju će oni napisati, i poslati Školi.

Više detalja ćete dobiti uskoro, čim dobijemo službenu obavijest.

Srdačan pozdrav.
Marin Divić